Pracovní rukavice potřebujeme v zaměstnání i doma

Pracovní rukavice jsou ochranné pomůcky, bez nichž by se některé činnosti naprosto nedaly vykonávat. Pracovní rukavice jsou někdy nezbytné i tam, kde nějaké speciální pracovní oděvy ani nejsou třeba. Pracovní rukavice jsou nezbytné i pro chod normální domácnosti (domácí řemeslné práce, úklid, praní, mytí nádobí).

Pracovní rukavice pro různé profese

Pracovní rukavice se různí podle typu vykonávané práce. Neobejdou se bez nich práce stavební, tesařské, svářečské, kovovýroba i zemědělství. Pracovní rukavice se používají ve zdravotnictví, v potravinářství, v chemických provozech i v jemné mechanice. Také na úklidové práce jsou pracovní rukavice nezbytné. Pracovní rukavice jednak chrání ruce před mechanickým nebo chemickým poškozením, ale rovněž chrání před vnikem choroboplodných mikroorganismů (ve zdravotnictví to platí oboustranně). Pracovní rukavice usnadňují práci (při jejich používání vzniká tření a na některé činnosti je tedy možno použít menší síly, protože se ruka nesmeká). Ale pracovní rukavice mají i funkci tepelnou, a to u lidí, kteří svou profesi vykonávají venku po celý rok.

Jaké potřebujete pracovní rukavice?

Pracovní rukavice jsou vyráběny podle potřeb a požadavků uživatelů: jiný materiál a střih je použit na pracovní rukavice na těžké práce, jinak vypadá rukavice pro uklízečky, odlišné jsou pracovní rukavice pro jemné mechaniky, potravináře nebo lékaře. Pracovní rukavice jsou zhotovovány z textilu, kůže, gumy, kovu, polyetylénu (například jednorázové pracovní rukavice) nebo v kombinaci různých materiálů. Požaduje-li to charakter práce, mohou mít pracovní rukavice i delší manžetu. Pracovní rukavice není třeba osobně zkoušet, takže je pohodlnější (a z hlediska času a peněz také úspornější), nakoupit pracovní rukavice z on-line nabídky v e-shopu. Velikosti jsou klasicky udávány v palcích (rozuměj – měrná jednotka).