Pracovní obuv: Bezpečná, moderní, pohodlná

Pracovní obuv, to není žádná frajeřina, protože pro výkon některých povolání je z bezpečnostních důvodů předepsána. Na druhou stranu pracovní obuv může být i frajeřina, protože v současné nabídce je pracovní obuv i tak atraktivního vzhledu, že si ji mnozí zákazníci kupují pro denní nošení nebo na turistiku.

Pracovní obuv vyhovuje požadavkům

V nabídce obchodů, které prodávají pracovní oděvy, je možno prohlédnout si pracovní obuv nejrůznějšího typu: pevné kotníčkové pracovní boty s protiskluzovou podrážkou, polobotky s vodu odpuzující úpravou či vysoce prodyšnou pracovní obuv vyrobenou z kůže a kvalitního textilního materiálu. Tato pracovní obuv se svým moderním designem naprosto vyrovná „civilním“ botám. Ale jejich kvalita (odolnost vůči fyzickému namáhání) je vyšší a cena naopak nižší (je počítáno s tím, že pracovní obuv musí mít cenu odpovídající jejímu určení, nejsou v ní žádné „přidané hodnoty“ jako módnost, sezonnost či výrobní značka). Dalším typem je pracovní obuv do speciálních provozů: do vlhka (holínky, galoše, gumové návleky), pro zaměstanace ve zdravotnictví (z klasické bílé perforované kůže), pro kuchaře (s protiskluzovou úpravou). Rovněž je k mání pracovní obuv určená k přezouvání z denních bot – zdravotní pantofle nebo sandály.

Jak vybírat pracovní obuv

Pracovní obuv je navrhována a vyráběna s ohledem na to, že ji člověk musí po celou pracovní dobu nosit a většinou nemá možnost se přezouvat. Proto má (s výjimkou gumových návleků) ortopedicky tvarovanou bandážovanou stélku a pokud to dovoluje charakter určení, je prodyšná. Pracovní obuv počítající s prací ve vytápěných prostorech bývá částečně otevřená. Vzory však vždy vycházejí z bezpečnostních předpisů (krytá nebo dokonce zpevněná špice, protiskluzová podešev, možnost pracovní obuv pevně stáhnout a podobně). Pracovní obuv je nabízena v evropské stupnici velikostí (36 – 52), a to v dámských i pánských vzorech.