Jednorázové pracovní oděvy jsou vždy po ruce

Zvláštní kategorii v bezpečnostních pomůcek tvoří jednorázové oděvy. Jsou určeny do provozů nebo pro činnosti, kde bezpečnostní nebo hygienické předpisy nedovolují opakované používání ochranných pomůcek nebo jako rychlé dočasné řešení hygienického rázu.

Jednorázové oděvy poslouží ve firmě i doma

Jednorázové oděvy se vyrábějí k různému určení. Jsou to například pláště s kapucí z netkaného polypropylenu, které se jednorázově oblékají například přes jiné pracovní oděvy nebo je možno nabídnout je nějaké návštěvě, která přišla zhlédnout provoz, v němž hrozí znečištění (delegace a školní exkurze). Tyto jednorázové oděvy je možno pořídit si do domácnosti a nosit je pro případ nenadálého deště: muži ji například mohou mír v kapse bundy, v přihrádce vozu nebo v kapse batohu. Ženám se vejde do kabelky, dětem do školního batohu. Na různé předváděcí kulinářské akce se zapojením veřejnosti jsou jako jednorázové oděvy vhodné zástěry na jedno použití. Jsou velmi levné, takže je mohou využívat i pořadatelé různých zábavních akcí pro děti (ochrana před potřísnění šatstva barvami, křídami a podobně). Jednorázové čepice se používají zejména v gastro provozech, a to třeba i pro návštěvy, které by jednak mohly zanést do výroby nečistoty nebo kterým naopak hrozí znečistění vlasů či hlavy. V nabídce jsou jednorázové čepice s těsnící gumičkou po obvodu hlavy nebo se štítkem. Snad nejžádanějším typem ochranných prostředků řazených mezi jednorázové oděvy jsou polyetylénové návleky na boty. Mají o ně zájem zdravotnické provozy, školská zařízení, památkové objekty, ale i domácnosti. Návleky mají jednu univerzální velikost.

Jednorázové oděvy lze koupit v e-shopu

Jednorázové pracovní oděvy je výhodné vybrat a zakoupit prostřednictvím on-line nabídky v e-shopu. To je výhodné zejména pro firmy, které sídlí v menších obcích nebo mimo města, ve kterých jsou prodejny specializované na pracovní oděvy.