Kombinované pracovní rukavice

Vzhledem k tomu, že při práci většinou využíváme naše ruce, je velice důležité si tyto části těla při rizikovějších činnostech chránit. Právě k tomuto účelu slouží pracovní rukavice, které patří mezi základní vybavení moha profesí. Na trhu se však setkáme s mnoha druhy pracovních rukavic, ať už se jedná o pracovní rukavice určené pro letní či zimní období, jednorázové rukavice či speciální rukavice vhodné pro děti.

Vlastnosti rukavic jsou odrazem použitého materiálu

Materiál rukavic je pochopitelně jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru rukavic. V nabídce nalezneme nepřeberné množství materiálů, například nejrozšířenější kombinované rukavice využívají nábytkovou hovězinu či hovězí štípenku společně s kvalitní bavlnou, ale setkáme se i s celokoženými rukavicemi, nebo dokonce vysoce odolnými kovovými rukavicemi pro povolání vyžadující maximální ochranu ruky.

Kombinované rukavice

Nejrozšířenějším a nejběžněji používaným typem pracovních rukavic jsou takzvané kombinované rukavice. Kombinované rukavice Vás většinou neochrání při náročnějších činnostech, ale jejich praktičnost tkví v tom, že Vás vždy ochrání od špíny či odřenin při běžných pracovních činnostech.  Vzhledem k vysoké nabídce kombinovaných rukavic si můžete vybrat z mnoha materiálů i velikostí. Díky tomu si tak můžete vybrat kombinované rukavice pro práci v létě, kdy je žádaná vysoká prodyšnost vzduchu, tak i zimní kombinované rukavice se zateplením, ve kterých nebudou Vaše prsty trpět mrazem.

Proč používat zrovna kombinované rukavice?

Zřejmě největším výhodou kombinovaných rukavic je jejich široká možnost využití, právě z tohoto důvodu se také jedná o nejrozšířenější typ pracovních rukavic v Česku. Kombinované rukavice díky využívání více materiálů chrání rizikové části proti zranění a přitom poskytují provzdušnění ruky. Výhodou je také široká nabídka tohoto typu rukavic v českých obchodech – kombinované rukavice lze zakoupit téměř v každé velikosti a to jak v pánském, tak i v dámském, či dokonce dětském provedení.

Z čeho se kombinované rukavice vyrábějí?

Kombinované pracovní rukavice se vyrábějí z více materiálů, většinou se využívá kombinace kůže a textilu. Dlaňová část se vyrábí ze štípané nebo nábytkové kůže, zatímco svrchní část rukavic včetně manžety je vyrobena z prodyšného textilu, výjimkou jsou pouze oblasti kloubů, které jsou i na svrchní straně zesíleny kůží.

K čemu jsou kombinované rukavice vhodné?

 Kombinované rukavice lze využívat v širokém spektru profesí, nejčastěji se s nimi setkáváme například ve stavebnictví, zemědělství, skladech, dopravě, kovovýrobě, průmyslové výrobě či ve strojírenském průmyslu.